2 mar 2013

TAKIE SENSACJE TYLKO W TVP

No masz, raz na miesiąc człowiek włączy TVP. Nie wiem, może ja jakiś ułomny jestem i nie rozumiem, ale powiedzcie mi jak w XXI wieku, w roku 2013 poważne medium jakim jest telewizja może w głównym wydaniu 'Wiadomości' puścić materiał o boomie na zakupy internetowe?

A że wszystkie media teraz kopiują pomysły od TVN-u i swoje programy informacyjne robią idealnie na kształt reportaży z Faktów, to materiał o e-handlu też został utrzymany w konwencji sensacji dnia i miał sprawić żebyśmy zęby z podłogi zbierali taki to news.

Ja rozumiem zapodać najnowsze dane i wyniki, ile ludzi i jakie towary kupujemy w sieci i takie tam statystyczne sprawy, ale słuchajcie tego:


'zakupy przez internet pozwalają zaoszczędzić czas'
'ceny w sklepach internetowych są niższe od tych w sklepach tradycyjnych'
'nie musimy wychodzić z domu - zakupiony towar zostanie nam dowieziony na miejsce'
'ludzie idą do sklepu, oglądają produkt, ale - uwaga - nie kupują go, tylko wracają do domu i zamawiają przez internet'

Może się czepiam, może to mój młody wiek nie pozwala mi tego pojąć albo może 'Wiadomości' po prostu mają taką tępą widownię. Nie wiem, ale dobitnie poczułem różnicę pokoleń. Przecież to, co oni próbują mi sprzedać jako sensację dnia o godzinie 19 z minutami, jest ważnym elementem mojego stylu życia od dobrych kilku lat. Wiem, że są ludzie starzy, dla których telewizja nadal jest głównym źródłem informacji, ale materiał o zakupach przez internet do nich adresowany raczej nie był. Do mnie i całej masy młodych ludzi tym bardziej. Nie mówiąc już o tych, dla których internet to nadal samo porno i pedofilia - oni nie wiedzą nawet, jak 'w ten internet wejść'.

Zastanawia mnie po prostu, w jakim kierunku podąża telewizja. Ogólnie media tradycyjne. I ja, i moi rówieśnicy - my jeszcze możemy mieć jakiś sentyment do wieczornych wiadomości i papierowych gazet, bo się na nich wychowaliśmy. Ale po nas nie ma już nikogo. Zresztą my już teraz rzadko kupujemy gazetę czy oglądamy TV, a jeśli już to właśnie z sentymentu, bo wiemy jaką wartość kiedyś ze sobą niosły.

W tej chwili właściwie nie mają już żadnej, a dzisiejszy 'sensacyjny' materiał TVP tylko mi to potwierdził.

A Was co wkurza w tych wszystkich programach informacyjnych? O ile w ogóle oglądacie TV...Wpisujcie w komentarzach.